KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13004608
nr 1300 4608
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Blandteknik, Lador. Signerad. Motivet: 33x45 cm
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 januari 2020
kl 20:39:24
13/1 19:32:13
Gideon Börje
Läs mer om Gideon Börje